Дупнишки рефер с отлична оценка след 150-минутен трилър в мач от евротурнирите

Поредната си отлична оценка за представянето си в Европа получи дупнишкият международен рефер Симеон Иванов. Той получи доверието на международната ни централа да свири своеобразното волейболно дерби при жените в Европа между полския "Девелопрес" и френския "Мюлуз". Повече от 2500 зрители седнаха на трибуните в залата в Жешув и създадоха уникална обстановка за двата отбора. 43-годишният химик бе първи съдия, а втори бе германецът Нилс Вейкерт.

simo-ivanovДвата отбора са лидери в първенствата на своите страни и са сред основните претендентки за спечелване на титлата в този европейски турнир. Наставник на домакините е легендарният французин Стефан Антига, който в крайна сметка успя с възпитаничките си да спечели мача с 3:2 гейма. Двубоят бе много оспорван и с дълги разигравания от двете страни, а срещата продължи цели 150 минути.

Следващият наряд на един от най-изявените български рефери е през януари. Иванов ще бъде ръководещ на европейската квалификация за младежи до 20 години в Косово. През февруари, Иванов заслужи доверието да ръководи един от 1/8-финалите в другия евротурнир при мъжете "Чалъндж", като очаква да научи отборите.