14:00 Пирин – Германея контрола Резултат на живо ТУК Край на мача. Подробности

Отборът на Германея Сапарева баня ще изиграе днес първата си контрола от зимната подготовка срещу Пирин Благоевград. Спаринга е от 14:00 часа на игрището в село Рилци. Старши треньорът на Германея Борис Кръстев заяви, че в мача ще използва всички футболисти, трениращи в момента с отбора. Германея започна своята подготовка на 15 януари.

ПИРИН Благоевград  –   ГЕРМАНЕЯ Сапарева баня                                      3 : 1

Германея състав : Спасов, Гьонов, Томов, Кепов, Илиев, Мангурев, Джогански, Карачорски, Сакаджийски, Гроздин, Чечев

Начало 14:00

7 минута     1:0 ГОЛ  Центриране от фланга към Туджаров, който с глава изпрати топката в мрежата на Спасов

15 минута         Димитър Чечев излезе сам срещу вратаря, но съдията отсъди засада. Претенции на Чечев за дузпа.

След 15-та минута Германея успя да изравни играта и да изнесе топката в по-предни позиции

27 минута        Далечен удар, топката преминава над вратата на Германея. Играта продължава да бъде равностойна

40 минута    2:0 ГОЛ  Страхотен удар на Тони Тасев по диагонала от около 20 метра , топката се удари в дясната греда и влезе в мрежата на Спасов

КРАЙ ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Равностойно начало и на второто полувреме. 7 смени в Пирин. За Германея в игра се появи преотстъпения от Пирин Зайденов, както и Светослав Соколов и Роби Атанасов.

64 минута    3:0 ГОЛ  Добавка с глава на Драги Коцев след удар в гредата на Туджаров

70 минута    3:1 ГОЛ  Карачорски намалява резултата

КРАЙ НА МАЧА

Борис Кръстев старши треньор на Германея : Доволен съм от контролата, която бе срещу най-силния отбор в групата. Доволен съм и от играта на моя отбор и старанието на футболистите. Допуснаха и някои индивидуални грешки, но ще работим и върху това. Взехме футболист от Пирин и съм доволен от неговите изяви.

Следващата контрола на Германея е на 25 януари от 11:00 часа срещу Марек. Спаринга ще се играе на ст Бончук или в с.Крайници, като избора ще стане ясен утре.

Орлетата записаха първа победа в подготвителния период с 3:1 срещу „Германея“ днес на базата в село Рилци. Спаринга пропусна новото попълнение на сапаревобанчани Георги Серафимов, който има само една тренировка с отбора. Часове преди проверката благоевградчани преотстъпиха на съперника младока Джейхан Зайденов, който дебютира срещу досегашните си съотборници. Родния си клуб напусна таранът Методи Костов-Джек, който ще пробва късмета си в „Миньор“ /Пк/. Фурор в състава на зелено-белите направи халфът Васил Туджаров, който вкара първия гол и асистира за втория, игра стабилно на два поста и не спря да тормози отбраната на курортистите. При повторната си поява с екипа на пиринци с попадение се отчете Драги Коцев. Наставникът Йордан Самоковлийски заложи в стартовата 11-рка на Захари Димитров в рамката, на централна двойка бранители Сандев-Спириев, Башлиев отдясно и капитанът Стоев отляво. Като опорни полузащитници оперираха Туджаров и Шумантов, пред тях действаше Ласков, на върха на атаката бе Стойков, подпомаган по десния фланг от Тасев и по левия от Благов. След почивката поетапно на терена се появиха всичките налични състезатели без невъзстановения Г. Георгиев. В 7-та мин. Туджаров засече неспасяемо с глава центриране от корнер на Шумантов. Разликата удвои Тасев в 40-та мин. с отсечен удар от 20-ина метра, при който топката срещна десния страничен стълб, преди да се оплете в мрежата. В 64-та мин. отличникът на мача Туджаров едва не счупи напречната греда със страховит шут, а Коцев посрещна кълбото след рикошета и с глава придаде класическо измерение на резултата. Гостите все пак стигнаха до почетен гол в 70-та мин. с автор Карачорски, който препарира Бахтарлиев с майсторски прехвърлящ изстрел, останал си единствен в очертанията на домакинската врата. Следващите тестове за двата отбора са в събота – на лидера в третия ешелон с аутсайдера в елита „Пирин“ /ГД/, а на хората на Борис Кръстев със съседите от „Марек“.

„ПИРИН“ /БЛ/: З. Димитров, Башлиев, Сандев, Стоев, Спириев, Туджаров, Тасев, Шумантов, Стойков, Ласков, Благов /46-Бахтарлиев, Попев, Ст. Бачев, Хаджииванов, Коцев, Гущеров, Златинов, 75-Траянов, 78-Мадолев, 80-Карадачки, Креболиев, 85-Шкевов/.

„ГЕРМАНЕЯ“: Спасов, Кепов, Томов, Илиев, Гьонов, Карачорски, Джогански, Мангурев, Чечев, Гроздин, Сакаджийски /55-Зайденов, Соколов, 60-Атанасов, 65-Аргиров, 70-Вучков/.

zadupnitsa.com

2 Коментари на 14:00 Пирин – Германея контрола Резултат на живо ТУК Край на мача. Подробности