С гол на Еньо Кръстовчев Марек води на полувремето на Хасково

Марек съвсем закотви Хасково за дъното на таблицата, като го победи на чужд терен с 1:0. Единственият гол в  дербито  падна още в 6-ата минута и бе дело на Еньо Кръстовчев. Така Марек събра 12 точки, докато другият новак остана само с 4 на последната позиция.

Отборът на Марек поведе с 1:0 на Хасково на полувремето. Резултата откри в 6-минута Еньо Кръстовчев. Центрирана топка от фаул бе посрещната с глава от Кръстовчев и той я заби в мрежата на домакините. В 25 –та минута Влади Узунов стреля силно , но топката премина покрай вратата на Михайлов. В 43 – та минута Деян Лозев уцели напречната греда. Емил Ангелов от Хасково и Милен Лахчев от Марек се спречкаха и получиха жълти картони, а предупреждение бе показано и на Дончо Атанасов от Хасково.

На почивката двамата треньори не извършиха смени. Първото удобно положение се откри пред Хасково в 53-ата минута, когато Емил Ангелов опита да се възползва от едно разбъркване, но не успя да преодолее вратаря на Марек Емил Михайлов. Две минути по-късно Димитър Петков от състава на гостите получи поредният жълт картон в мача. В 61-вата минута Деян Лозев опита отново да стигне до изравняване на резултата, но ударът му с глава намери ръцете на вратаря Михайлов. Поредният жълт картон в мача бе за Владислав Узунов от домакините. Наставникът на Хасково Емил Велев опита промяна на статуквото с две смени в 68-ата минута, последвани от още една, но принудителна, заради контузията на Атанас Кръстев. В края се стигна и до напрежение и сблъсъците между играчите на двата отбора, довели до нови жълти картони, но не и до промяна на резултата – 1:0 за Марек.Източник : Гонг