Нова титла и медали за „Марек Дигеста“

С една шампионска, три вице и един бронзов медал се завърнаха тенисистите на СКТМ „Марек-Дигеста“ град Дупница, от провелото се в Пловдив държавно отборно и индивидуално първенство за младежи до 21 години. Стефан Димитров, Йоан Величков, Филип Асенов и Александър Българанов завоюваха второ място в отборното. Едва 15-годишните дупнишки състезатели се наложиха над отборите на „ЦСКА“ София и ТК „Панагюрище“ в предварителната група, на полуфинал победиха отбора на „Тетрон“ Плевен и на финала отстъпиха на домакините от „Стоянстрой“ Пловдив.
В индивидуалното първенство Стефан Димитров достигна до сребро, а Йоан Величков завоюва бронзов медал, като и двамата допуснаха загуби единствено от шампиона Ерен Бекир „Стоянстрой“ Пловдив. Участие взеха над 70 младежи от цялата страна.

Вицешампионите Стефан и Йоан.

В дисциплината двойки, Стефан и Йоан станаха вицешампиони, като загубиха на финала от Димитър Стефанов „Комфорт“ Варна и Ивайло Кьосев „Тетрон“ Плевен 2:3 гейма. Това бе и първият загубен финал за дупнишкия тандем, които налагат тотална доминация през последните 5 години. При смесените двойки, Йоан заедно с партньорката си Сиделя Мутлу „Юнак“ Ардино спечелиха шампионската титла на България,отново при изключително голяма конкуренция. От днес Йоан и Стефан започват участието си в международния турнир по тенис на маса WTT Youth Contender PANAGYURISHTE. Двамата ще вземат участие във възрастите до 17 и 19 години.

Print Friendly

Оставете коментар

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван




WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien