Рецидивист от Дупница остава в ареста след поредна кражба на…курабийки и пари
Мярка за неотклонение ,,Задържане под стража”, по отношение на обвиняем за кражба от магазин в гр. Дупница, извършена в условията на опасен рецидив, определи Районен съд-Дупница. Съдът уважи искането на Районна прокуратура за вземане на най- тежката мярка за неотклонение. Защитата и обвиняемият пледираха за по – лека мярка, предвид това, че работи, съжалява и е готов да възстанови щетите.
Й. Г. /на 44 г., от гр. Дупница/ е привлечен като обвиняем за това, че за времето от 18,30 ч. на 30.01.2026 г. до 09, 10 ч. на 31.01.2026 г., от магазин на ул. „Св. Иван Рилски“ е отнел чужди движими вещи – 1 кг курабийки на стойност 17,90 евро, сумата от 69 евро и 20 лв., на обща стойност 97,13 евро, като кражбата е извършена чрез разбиване на врата.
Видно от справката за съдимост обвиняемият е осъждан многократно за престъпления против собствеността, предимно кражби и един грабеж, за които е изтърпял ефективно наложените наказания. Освен кражбите, които са извършени на територията на Р. България, обвиняемият е извършил множество кражби и на територията на Австрия.
Определението на РС – Дупница подлежи обжалване и/или протестиране в 3- дневен срок от днес, пред Окръжен съд – Кюстендил

Оставете коментар