Сашо Джорджев и Христо Михалчев са Номер 1 в „Нощта на шампионите“ в България

Министерството на младежта и спорта (ММС) и Българският спортен тотализатор (БСТ) организираха за трети път церемонията „Нощта на шампионите“, на която наградиха с парични премии на обща стойност 215 000 лева най-добрите спортисти и треньори на България за 2017 г. Тържественото събитие се проведе в столичната зала „Рейнбоу Плаза“ и бе излъчвано директно по БНТ1. Водещи на церемонията бяха златното момиче от ансамбъла по художествена гимнастика, световна шампионка и бронзова олимпийска медалистка Ренета Камберова и популярният шоумен Део.Наградите на ММС и БСТ бяха разпределени в седем категории за спортистите и техните треньори. В категория „Млад спортист на България до 14 години“ за 2017 г. победител е Александър Джорджев (таекуондо WTF), който стана световен шампион за кадети. Той и неговият треньор Христо Михалчев получиха премии по 5000 лева. Както е известно, състезателят на дупнишкия "Гладиатор" стана първият български световен шампион в олимпийската версия на този боен спорт.