Марек Юнион-Ивкони мачка в Разлог

Шампиона на България Марек Юнион-Ивкони записа поредната си 11 победа от 11 мача в Суперлигата. Дупничани не оставиха никакви съмнения, че са далеч по-класния тим в дербито с Пирин в Разлог и победиха категорично с 3:0 25:15, 25:23, 25:18

Марек започна по шампионски и поведе с 3:1, като при първото техническо прекъсване преднината от 2 точки се запази 8:7. При второто техническо прекъсване аванса на дупничани бе 3 точки 16:13. След това прекъсване обаче дойде шока за домакините. На сервиз за Марек застана Боби Апостолов и отбора записа 7 поредни точки 23:13, за да завърши гейма 25:15. 53% ефективност в атака за Марек през този гейм.

Втората част също започна добре за Марек и при първото техническо прекъсване водеше с 8:5. При 9:6 последваха две блокади на Мартин Иванов за 11:6 за Марек и 16:10 при второто техническо прекъсване.Пирин успя да подобри посрещането и намали разликата на 3 точки 22:19. При 23:21 Найден Найденов взе прекъсване и Ненков сбърка сервиза 24:21, жеста бе върнат от Боби Апостолов 24:22, последва грешка и на Елчинов 24:23. В този решаващ момент отговорността пое капитанът Гьорги Гьоргиев, който сам завърши атака за 25:23. 32% ефективност при атака за Марек.

В третия гейм Марек отново натрупа преднина в началото 8:6 при първото техническо прекъсване. Разликата постепенно нарасна на 4 точки 11:7 и прекъсване за треньора на домакините Мицин. Това много не помогна и 16:12 при второто техническо прекъсване, за да затворят гейма при резултат 25:18

Двубоя бе наблюдаван от кметът на Дупница Методи Чимев, който бе в компанията на кмета на Разлог Красимир Герчев. В залата бе и президента на Марек Ивайло Константинов, а очаквано зала Септември бе пълна до краен предел.

В останалите срещи днес : КВК Габрово – Ботев 3:0

Левски Бол – Добруджа 3:0