13090348_1101849033191890_1911542086_n 13101346_1101849006525226_1289924_n 13101582_1101512296558897_31429995_n 13081693_1101512123225581_978649863_n 12166572_1101512219892238_1256427179_n 13059555_1101848923191901_1244621482_nOт 22-ри до 24-ти април в град Свищов се проведе Държавно Отборно и Индивидуално първенство за кадети и кадетки до 15 години по тенис на маса. Представителният отбор на СКТМ „Марек-Дигеста.спорт” Дупница в състав:кадети – Радослав Котев, Божин Ангелов, Константин Анастасов и Методи Методиев и кадетки- Радостина Стоянова, Симона Георгиева и Криси Колева се представиха отлично в отборната надпревара, където кадетите на ¼ финал играха с миналогодишния шампион СКТМ „Стоянстрой” Пловдив и след драматичен мач загубиха с резултат 4:3, а за 5-6 място победиха отбора на СКТМ „Панагюрище” с 4:1 и така заеха 5-то място , при държавна конкуренция от 110 клуба. При същата конкуренция, кадетките изиграха 4 отборни мача, от които 2 спечелиха и 2 загубиха и в крайното класиране заеха 8-мо място. В Индивидуалното първенство при кадетите, където общо взеха участие 120 деца, на основна схема от 32-ма състезатели, Радослав Котев на 1/16 финал, победи С. Сирашки от Свищов , на 1/8 финал – Стефан Дошев от СКТМ „Корабостоител” Варна, на ¼ финал победи Божидар Хаджистефанов гр. Пловдив и на ½ финал загуби от шампиона Никола Дойчев – СКТМ „Корабостроител „ Варна и по този начин завоюва бронзовия медал. При игрите на двойки кадети Радослав Котев и Божин Ангелов и двамата представители на СКТМ „Марек-Дигеста.спорт” играха финал и завоюваха сребърни медали от 64 двойки в страната. При смесените двойки Радослав Котев и Радостина Стоянова играха ¼ финал и завоюваха 8-мо място. От цялото първенство Радослав Котев изигра 27 мача, от които 25 победи и само 2 загуби. С това достойно представяне, Радослав Котев получи покана за Националния отбор на РП България за кадети до 15 години. „ Това достойно момче за пореден път подсказа, че му предстои голямо бъдеще в тениса на маса. Отново показа голям дух и сърце и напълно заслужено спечели тези медали”, заяви Любомир Ганчев.

Ето и класиранито на останалите представители на клуба:

Божин Ангелов – Сребърен медал Двойки кадети, ¼ финал смесени двойки и 1/16 индивидуално първенство. Радостина Стоянова- 1/16 финал индивидуално, ¼ финал смесени двойки, 1/8 двойки кадетки Симона Георгиева- 1/8 финал индивидуално, ¼ финал смесени двойки , 1/8 финал двойки кадетки Криси Колева- 1/16 финал индивидуално , 1/8 двойки кадетки

„ Много съм горд от представянето на нашите състезатели и състезателки, както и от треньорите Емилия Ганчева и Веселин Георгиев, че за пореден път само и единствено с наши състезатели постигнахме тези резултати. До момента от проведените Държавни Отборни и Индивидуални първенства със завоювани отличия, нашият клуб заема 5-то място в страната от конкуренция от 110 клуба. За да съм точен и конкретен във всички мачове, в двойки и смесени двойки бяхме само с наши представители, докато всички останали отбори бяха със смесени състезатели . Гордея се с всички състезатели и треньори в нашия клуб „СКТМ „МАРЕК-ДИГЕСТА.СПОРТ” и им благодаря. Отново доказахме на обществеността на град Дупница и не само, че това е клубът който може да създава ШАМПИОНИ. Пожелавам още много успехи, както на Държавно, така и да международно поле” коментира председателя на клуба Любомир Ганчев.

2 Коментари на СКТМ „Марек-Дигеста.спорт“ отново с блестящо представяне на Републиканско първенство

1. И. Йорданов // 25.04.2016 в 19:17 // Отговор

Голямо БРАВО! На всички за успехите и труда, който сте вложили в тренировките! Пожелавам ви още много медали.