Президентът на „Марек“ Борис Паризов дари екипи на Дома за деца лишени от родителска грижа за турнир в София

Председателят на Държавната агенция за закрила на детето, д-р Елеонора Лилова и треньорът на националния отбор по футбол Петър Хубчев връчиха медалите на победителите във футболния турнир, организиран от ДАЗД по повод 01 юни – Празника на детето. Участие взеха и възпитаниците от Дома за деца в Дупница, които 242-14-04-Boris-Parizovизлязоха на игрището с футболна екипировка осигурена и подарена им от президента на "Марек" Борис Паризов. Не е тайна, че дупнишкият бизнесмен участва активно в благотворителни кампании от всякакъв род. Самият той бе възпрепятстван да присъства заради неотложни ангажименти в чужбина.

Момчетата от футболен клуб „Национал“ спечелиха оспорваното дерби, което се проведе на стадион „Академик 4-ти километър“. Престижното второ място зае отборът на Дома за деца, лишени от родителска грижа „Асен Златаров“, гр. Враца. А футболистите на ФК „Конкордия“ са на трето място. В спортното състезание участваха общо 6 отбора от столични училища и от социални услуги за деца, лишени от родителски грижи, както и от дупнишкия дом.