Германея губи, 3 червени картона в мача

Германея записа трета поредна загуба в първенството на Югозападната „В“ група. След като записаха поражения от Беласица и Сливнишки герой, сега сапаревобанци отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Вихрен в Сандански.

Двубоят бе оцветен с три червени картона.

Кепов от Германея бе изгонен след сблъсък с противников играч в 45-ата минута, състезателят на Вихрен също видя червения цвят на картона. Нападателят на тима от Сапарева баня Георги Славков пък бе изгонен в 88-ата минута.

В средата на първото полувреме домакините поведоха, а в 44-ата  минута Димитър Чечев бе спънат в наказателното поле, а дузпата бе превърната в гол от Светльо Сакаджийки за 1:1.

В 60-ата минута домакините поведоха с 2:1, а в 81-ата минута увеличиха аванса си на 2 гола при 3:1.

Една минута преди края на мача отново имаше дузпа за Германея, но тя не бе отсъдена.

Наставникът на сапаревобанци Борис Кръстев сподели пред zadupnitsa.com след мача:
„Доволен съм от старанието на футболистите. Отново имаше доста пропуски на нападателите ли и това се оказа фатално. В защита пък за пореден път допуснахме индивидуални грешки. Надявам се да се намери начин да се излезе от кризата“

В следващия кръг Германея е домакин на лидера в групата Пирин (Благоевград).