Отвориха ценовите оферти за ремонта на Младежки дом, Дупница все по-близо до свой истински градски музей

Ценовите оферти на кандидатите за ремонт на Младежкия дом в Дупница бяха отворени днес. Комисията от Община Дупница допусна до етап „ценови оферти“ – „Галчев инженеринг“ и „Булплан инвест“, които са предложили съответно 1 492 324,76 лв и 1 591 358,89 лева. Комисията ще се произнесе до дни с решение и предложи на кмета на общината инж.Методи Чимев победител за сключване на договор.
Както е известно, Младежкият дом ще бъде изцяло ремонтиран, за да се превърне в дом на „Градския исторически музей“. На общественото обсъждане на проекто-бюджета, зам.кметът Олга Китанова тогава заяви, че очакванията са в края на месец април да стартират същинските ремонтни дейности.
Сагата около ремонта на сградата и преустройството му в градски музей се проточи почти 5 години. Причината бе в забавянето с почти 3 години на сформирането на Фонда на фондовете, тъй като освен безвъзмездно финансиране има и общинско участие чрез финансовия механизъм.

Print Friendly

Оставете коментар

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван




WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien