В мач с много обрати Марек Юнион-Ивкони не успя срещу Нефтохимик

Марек Юнион-Ивкони загуби от Нефтохимик тази вечер в среща от Супер лигата, играна пред около 500 зрители в Дупница. Старши треньорът на дупничани трябваше да прави сериозни рокади, след като един от основните играчи Михаел Манджуков извади рамо на тренировката преди мача. Той най-вероятно ще пропусне целия първи сезон.

IMG_0909Играчът ще премине утре медицински прегледи в Дупница, но от сега е ясно, че това ще повлия сериозно на нивото на тима. Като диагонал излезе юношата Димитър Дулчев. Гостите от Бургас се възползваха от напрежението в редиците на домакините и дръпнаха от самото начало. В тези минути с изключение на либерото Мартин Божилов, всички останали се надпреварваха да грешат. Найденов пробва със смени, но и те не дадоха резултат. Той обаче направи гениален ход като пусна на поста диагонал центъра Борислав Апостолов. 208-сантиметровият играч направи феноменално включване и бе с основен принос за обрата. Бургазлии взеха първата част с 25:21 и очакваха да вземат с лекота мача. В игра влезе и другия разпределител Николай Манчев, а в центъра заиграха Душков и Трифонов. Марек успя да серразиграе във втората част, когато започнаха да показват качествата си и Елчинов и Величков. Така се стигна до 23:18 и се очакваше шампионите да затворят тази част с лекота. Не така обаче мислеше капитанът на гостите Иван Станев, който застана на сервис, направи два аса, разколеба посрещането и намали до 23:22. Бургазлии не само, че изравниха, но имаха и геймбол, но в крайна сметка, младиятдупнишки състав успя да спечели с 30:28. Третата част тръгна отлично за гостите, които дръпнаха 4:1, но играта в защита на Божилов и Елчинов и блокада на Душков обърнаха резултата. Той тръгна точка за точка до 10:10, когато Марек успя да запише 4 поредни точки и да си осигури комфортна преднина. Блокадата в тези моменти също работеше, грешките бяха сведени до минимум и без проблеми шампионите затвориха гейма на 17. Четвъртата част отново започна с предимство на бургазлии, които на първото техническо прекъсване водеха 8:6. Технично отиграване на Елчинов изравни за 12:12, а нова успешна атака на Апостолов и грешка на Петър Христов, дадоха аванс от 2 точки за шампионите. Апостолов дори направи аванса на 3 точки след зверска единична блокада срещу Генов за 16:13. Разликата се запази до 18:15, като грешка на Апостолов от втора линия и блокада на Пенев срещу него изравниха за 18:18. Оттук насетне последва размяна на точки, като добра игра на Манчев на блокада и ювелирно отиграване на Елчинов, дадоха отново предимство на Марек 21:19. Последва ново изравняване на 22 след отсъден двоен удар на Апостолов. Ас на Стоян Златев и успешна атака през центъра на Самунев, вкараха мача в тайбрек след 26:24. Бургазлии дръпнаха с 2 точки до 4:2, но шампионите успяха да запишат 3 безответни точки и гейма пак тръгна точка за точка. В крайна сметка нервите на бургазлии се оказаха по-здрави и спечелиха с 15:12. Това е трета поредна загуба за дупничани в Суперлигата и общо пета с двете поражения в Шампионска лига. След мача по двама играчи от отборите бяха подложени на допинг-проверки.