В Италия обявиха кой е шофирал БМВ-то, с което загинаха трима дупничани. Кметът на Вилантерио иска обезопасяване на пътя

Разследването по изясняване на причините довели до тежката катастрофа край италианския град Вилантерио, при която загинаха трима дупничани все още е в ход. Според източници от полицията в Павия основнита версия е високата скорост, с която се е движел автомобила. Италиански медии оповестиха, че зад волана на BMW X6 е бил 44-годишният Радослав Алексов , жител на Вилантерио. Радослав Алексов загина на място, заедно с Максим Георгиев Максимов/45/ и Емил Томов/40/, двамата са живеели в Милано. Образувано е досъдебно производство, като се чака окончателното заключение на разследващите полицейски органи. От Италия потвърдиха, че 42-годишният Стоян Вретенарски е изписан от болницата в Бергамо и му е определено 10-дневно домашно лечение. Медици са коментирали, че Вретенарски е имал огромен късмет, след като се е отървал само с натъртвания. 34-годишен италианец Марко Барбиери от Вилантерио, все още е в отделението по травматология на болницата „Сан Матео“ в Павия, с множество фрактури. Той е брат на съпругата на Радослав –Микаела. Другият българин А.Алексиев Станимиров от Стара Загора е в лечебно заведение в град Лоди. Трагедията от понеделник следобед предизвика ужас и в жителите на Вилантерио, където припомнят, че преди време още един фатален инцидент се е случил точно на същата отсечка от пътя. Кметът Силвио Корбелини, също изрази тревога за безопасността на този участък от пътя. Той е поискал среща с компетентни органи от провинция Павия, за да бъде решен въпроса. Ограничението на скоростта там е 90км/час, но според местните много често се нарушава. Кметът на Вилантерио Силвио Корбелини, също изрази съболезнования към семействата на загиналите българи.

Утре /20 февруари, петък/ в Дупница ще бъде ден на траур, обявиха официално от пресцентъра на кметството. След докладна от кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев до Общински съвет с искане за това във връзка със загиналите в чужбина наши съграждани, бе подкрепена с подписи от общински съветници. С оглед на това, бе издадена и заповед, с която официално утрешният ден е обявен за траурен.Със заповедта се отменят всички тържества и масови мероприятия на открито на 20 февруари. Препоръчва се, предварително организираните светски събития за този ден да започват с едноминутно мълчание в памет на загиналите в чужбина. В рамките на 15-ина дни в катастрофи загинаха 4-ма дупничани в Италия и в САЩ.

Още по темата : В Дупница ден на траур

                       Изписаха от болницата в Бергамо..

                       

 

 

 

Print Friendly

Оставете коментар

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван




WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien