Супер успех! Дупничанинът Митко Джорджев с бронз от Европейското първенство по таекуондо

13735213_10202030687646001_1613438958_nСъстезателят на СК Гладиатор Митко Джорджев спечели бронзов медал на Европейското първенство по таекуондо за младежи до 21-години, което се провежда в Грозни. В първият си мач Митко надигра категорична представител на Косово с 10:1. Вторагта среща с представител на Гърция бе оспорвана, но българина успя да победи с 14:13, като 30 секунди преди края на мача неговия опонент водеше с 6 точки, но Джорджев се събра, показа воля и обърна резултата. На четвъртфинал дупничанина победи представител на Израел ,който е един от водещите състезатели в света, но Джорджев с тактика и дисциплина на провеждане на срещата победи с 7:5. На полуфинала Митко Джорджев се изправи срещу представител на Русия , като една минута преди края водеше с 4:3, но за момент изгуби концентрация и руснака обърна развоя на срещата. Митко Джорджев е водач в световната ранглиста за юноши в категория до 68-килограма , като сега успеха е повече от логичен, защото от началото на годината дупничанинът спечели на силни турнири 5-златни и 1-сребърен медал. Старши треньорът на българските национали Христо Михалчев заяви, че е доволен от представянето и играта на Митко. Това е втори медал за Българияна първенството, след като вчера Никол Чорбанова стана втора. Очаквайте още подробности