ШАМПИОНИ! Марек Юнион-Ивкони спечели титлата за трета поредна година!

Марек Юнион-Ивкони грабна златото във волейболния ни елит за трети пореден път!

Дупнишкият клуб победи за втори път Левски Боол с 3:1 (25:23, 24:26, 26:24, гейма във финалната серия пред екзалтираната си публика!

Въпреки скандалите около провеждането на финалните срещи и това, че Марек не успя да използва правото си на предимство поради първото място в редовния сезон, момчетата на Найден Найденов показах, че са хегемон в Суперлигата през последните години!

Дупничани завършиха този сезон без нито една шампионатна загуба, регистрирайки внушителните 28 победи от 28 мача във волейболния елит на България!

Марек Юнион-Ивкони показа шампионски манталитет, подкрепят по невероятен начин от своите верни фенове, които пропътуваха разстоянието от Дупница до София, за да видят как любимците им вдигат шампионската титла за трета поредна година!

Първия гейм започна много добре за Марек. При 4:3 дупничани хванаха на тройна блокада атаката на Симеон Александров през центъра и изравниха резултата. Именно благодарение на много добрия си блок Марек успя да поведе с 2 точки при 7:5. Двата тима се оттеглиха за първо техническо прекъсване при резултат 8:6 за дупнишкия клуб след добра атака на Венелин Кадънков. Шампионите направиха преднината си още по-комфортна и при втората техническа пауза тя беше вече 4 пункта – 16:12. След прекъсването столичани се опитаха да обърнат развоя на гейма, но Марек не допусна това и в крайна сметка спечели с 25:23.

Никой от двата тима не успя да вземе по-голямо преимущество в началото на втората част, а резултатът на първото техническо прекъсване беше 8:6 в полза на на столичани. Левски поведе с 9:6, но успешна атака на Георги Елчинов от Марек не позволи на съперника да се откъсне в резултата. Блокаут при 15:13 за столичани им позволи да се оттеглят за втора техническа пауза с 3 пункта аванс – 16:13. Веднага след паузата Христо Цветанов хвана на единична блокада Венцислав Трифонов и увеличи преднината на Левски на 4 точки. Блокаут на Георги Елчинов позволи на Марек Юнион-Ивкони да изравни резултата при 21:21. Атака на Смилен Мляков бе хваната от дупнишката блокада и това позволи на шампионите да поведат с 23:22. При 23:23 Гьорги Гьоргиев показа изключително самочувствие и пусна топката за 24:23. Левски Боол обаче показа характер и обърна дупничани, спечелвайки гейма с 26:24.

Дупничани започнаха много добре третия гейм и още в началото дръпнаха с 4:1. Шампионите запазиха предимството си от три точки до първото техническо прекъсване, дошло при 8:5 в тяхна полза. Веднага след паузата дупнишкият клуб направи две поредни точки и направи аванса си още по-комфортен – 10:5. Блокаут на Венелин Кадънков направи цели преднината на Марек Юнион-Ивкони цели 7 пункта при 15:8. Толкова бе и разликата между двата тима на втората техническа пауза, дошла при 16:9 за дупничани. След прекъсването Левски Боол се активизира и постепенно намали пасива, като дори успя да изравни при 23:23. При 24:24 обаче столичани направиха две поредни грешки – аут от начален удар и аут при атака, което позволи на Марек Юнион-Ивкони да спечели гейма с 26:24.

Четвъртата част бе много равностойна. Съперниците водеха люта битка точка за точка и нито един от тях не успя да дръпне в резултата. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на Левски Боол. При 13:12 за Марек Борислав Апостолов направи ас и по този начин дупничани дръпнаха с 2 точки за първи път в четвъртия гейм. Успешна блокада на Венелин Кадънков и Венци Трифонов увеличи аванса на шампионите на 3 пункта преди втората техническа пауза – 16:13. Блокада на Венци Трифонов при 23:20 даде цели четири шампионски мачбола за дупничани и вдигна цялата публика на крака!
Аут от сервис на Левски Боол донесе шампионската точка за Марек Юнион-Ивкони и даде начало на радостта за цяла Дупница!

Димитър ИКОНОМОВ

3 Коментари на ШАМПИОНИ! Марек Юнион-Ивкони спечели титлата за трета поредна година!