„Сейнт Назер“ падна 1:3, Златан Йорданов с 2 точки

Първа загуба за тази година записа френският отбор на Златан Йорданов – "Сейнт Назер". Преотстъпеният от "Марек Юнион-Ивкони" посрещач във френския тим се появи в игра чак в 3-ия гейм. Дотогава гостите от "Нант" бяха повели в резултата с 18:15, а геймовете бяха 1:1. В досегашните два мача, Йорданов незименно започваше като резерва и влизаше винаги при негативен развой на мача, след което той и съотборниците му правеха пълен обрат.

Този път обаче класата на гостите си каза думата, а и играта на домакините не спореше. Гостите взеха 1-ата част с 27:25, третата с 25:23 и 4-ата част на 15 точки. Домакините спечелиха 2-ия гейм с 25:18. Златан Йорданов записа 2 точчки в актива си (1 блок, 1 атака, 16% в нападение и 54% позитивно, 38% отлично посрещане). Другият българин в състава Стойко Ненчев се отчете с 12 точки (2 аса, 3 блокади, 54% в нападаение). Централният блокировач, който в България направи име с отбора на ЦСКА, стана 3-и реализатор за своите след Мърфи Трой с 20 точки и Алвес с 13 точки.

Във временното класиране, Сейнт Назер заема 10-о място с 19 точки. Последни с 14 точки са Лион на Владо Николов и Теодор Салпаров.