Съдиите порязаха Марек Юнион-Ивкони и класираха Нефтохимик на финал

Само едно голямо БРАВО заслужават Цветан Соколов и волейболистите на Марек Юнион-Ивкони. Дупничани бяха на крачка от невероятен обрат срещу домакините от Бургас, но съдиите не позволиха това. Нефтохимик е на финал за Купата след страхотна драма пред повече от 1000 зрители в зала ′Младост′. Домакините се справиха с Цецо Соколов и Марек след дъжд от картони в тайбрека и порязване на дупничани, а Пламен Константинов успокояваше Найден Найденов на терена. Финалът е утре (30 април) от 17:30 ч, като съперник е Добруджа 07 (Добрич), който по-рано през деня елиминира Монтана (Монтана) след 3:1 гейма. Пред погледите на препълнените трибуни на зала "Младост" волейболистите на Нефтохимик 2010 започнаха уверено и поеха инициативата от самото начало. Привлечените национали Николай Николов, Николай Учиков и Теодор Салпаров бяха в основата на силната игра на бургазлии, като тя бяха отлично водени от капитана и разпределител на тима Иван Станев. Отборът на Марек опита да противодейства със своя жокер Цветан Соколов, но Нефтохимик не изпусна преднината си и дръпна с 1:0 след 25:21. Във втората част домакините от Нефтохимик 2010 отново взеха преднина, но в края играчите на Марек се опитаха да направят гейма интересен и само грешка от сервис на младия Николай Манчев спря подема на дупничани. И в крайна сметка бургазлии направиха 2:0 след 25:22. Играчите на Марек обаче изобщо не се бяха отказали в третия гейм дръпнаха с 5:1. След това Цветан Соколов взе нещата в свои ръце с най-силното си оръжие – сервиса, и Марек увеличи аванса си на 9:4. Нефтохимик успя да стопи голяма част от пасива си след серия от сервис на влезналия като резерва Стоян Златев (17:19). Играчите на Петър Дочев успяха да стигнат и до мачбол (24:23), но отборът на Марек нямаше намерение да се предава. Краят на гейма бе повече от драматичен, като в крайна сметка след две бомби на Цветан Соколов от сервис Марек се върна в полуфинала – 33:31. В четвъртата част домакините първи успяха да се откъснат след помощ и от Фортуна. След сервис на Иван Станев, топката се закачи във филето и се превърна в ас за 3:1. След това либерото на тима Теди Салпаров получи жълт картон от главния съдия, но бургазлии дръпнаха със 7:4. Дупничани намериха пробив в посрещането на Нефтохимик, след като Ники Манчев затрудни със сервис Мартин Пенев, а това доведе до 8:7 за Марек. Момчетата на Найден Найденов продължиха да диктуват темпото и увеличиха аванса си с 16:13. Преднина, която се оказа достатъчна, за да бъде вкаран мача в тайбрек след 25:23. В тайбрека Нефтохимик започна добре, като дори резултатът стана 4:1. След корекция от втория съдия обаче главният рефер промени решението си и даде точка за Марек – 2:3. След това дупничани дори поведоха с 4:3. Червен картон за щаба на Марек обаче отново даде аванс на домакините, което определено им подейства като импулс (8:6). Николай Манчев с коварния си сервис обаче отново обърка сметките на домакините и Марек поведе с 9:8. След това страстите се развихриха, съдията извади нова порция червени картона, а Пламен Константинов нахлу на терена, за да успокоява треньора на Марек Найден Найденов. В крайна сметка играта бе подновена при 10:10. И домакините победиха с 16:14.

Още по темата: ЕКСКЛУЗИВНО: Людмил Найденов: Искаме съдиите да бъдат извадени от волейбола или оставката на шефа им

3 Коментари на Съдиите порязаха Марек Юнион-Ивкони и класираха Нефтохимик на финал

1. EGA MORETO GI UDAVI SITE CHUMI BURGASKI EDIN DEN

2. е нема без разпределител е така …

3. дупничанка // 30.04.2016 в 11:38 // Отговор

федерацията няма да допусне вече МАРЕК да им обърква сметките вижте само на Добруджа им отпускат 25000 лв за участие в Шампионската лига а на нас за четири години не дадоха и лев