Марек започна 2014-а година с убедителна победа СНИМКИ

IMG_1845IMG_1844IMG_1839IMG_1838

Марек победи Германея в Сапарева баня с 4:1 в първия си мач за 2014-а година.

Първото положение за гол бе на сметката на дупничани. В 9-ата минута Александър Манолов от Марек подаде към Еньо Кръстовчев. Нападателят обаче предпочете да стреля към вратата, вместо да подаде към непокрития Димитър Георгиев и топката премина в аут.

В 22-ата минута Румен Гьонов успя да се освободи от защитата на Марек и излезе сам срещу вратаря на дупничани Пламен Младенов, който обаче го пресрещна и скъси ъгъла. Изстрелът на Гьонов премина на сантиметри от вратата на дупничани.

Минутата бе 35-а, когато след центриране от ъглов удар на Петър Тончев, Еньо Кръстовчев отклони топката с глава, а включилият се в атака централен защитник Милен Лахчев вкара коженото кълбо в мрежата – 1:0 за Марек.

Десет минути по-късно Милен Лахчев стреля в лявата греда на Германея след центриране от фаул, а намиращият се наблизо Светослав Диков мушна топката под плонжа на Евгени Спасов за 0:2.

На почивката наставникът на Марек Иво Паргов пусна 9 различни състезатели. В игра за лидера в „Б“ група се появиха вратарят Мартин Минев и полевите играчи Виячки, Боби Николов, Пидев, Окечукво, Андонов, Стоилов, Хаджиниколов и Йорданов. На терена от първото полувреме останаха само Светльо Петров и Венци Бонев, които също бяха заменени малко по-късно. Старши треньорът на Германея Борис Кръстев пък замени Кепов с Робертино Атанасов.

В 67-ата минута Германея намали резултата чрез Атанас Мангурев, който бе точен от около десетина метра.

Николай Хаджиниколов от Марек получи чудесен пас от нигериеца Салес Окечукво и увеличи преднината на Марек на 2 гола в 81-ата минута.

Само две минути по-късно Боби Николов направи самостоятелен пробив и сложи топката на крака на новото попълнение Денис Стоилов, които увенча дебюта си за дупничани с попадение – 1:4 за Марек.

Минута преди последния съдийски сигнал Николай Хаджиниколов можеше да вкара още едно попадение, след като се озова очи в очи с вратаря на Германея Евгени Спасов, но стражът успя да улови.

Така Марек започна 2014-а година с убедителна победа, а за сапаревобанци това бе второ поредно поражение след загубата с 1:3 от Пирин (Благоевград) в контрола, играна преди няколко дни.