Марек загуби с 1:2 от ЦСКА в първата си контрола

Марек загуби с 1:2 от ЦСКА първата си контрола от лятната си подготовка.

Двубоят се състоя на стадион „Искър“ в Самоков днес от 11 часа.

Първата опасност в мача бе пред вратата на ЦСКА в 14-ата минута. Кристиян Петков от дупничани бе изведен сам срещу стража на „армейците“ Стоян Колев, но вратарят излезе напред и предотврати гол.

Столичани поведоха четири минути по-късно, когато Мартин Камбуров бе съборен в наказателното поле и главният арбитър отсъди дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението й и даде преднина на ЦСКА.

Само няколко минути след това обаче Марек успя да изравни чрез Кристиян Петков, който се разписа от няколко метра.

През втората част двамата наставници направиха доста промени в съставите си и съвсем логично темпото на игра драстично спадна. Все пак ЦСКА успя да вкара втори гол. Победното попадение бе дело на Маркиньос, който бе изведен от Борис Галчев и останал сам срещу Пламен Младенов не сгреши за крайното 2:1.