Марек загуби с 0:1 от Пирин (Благоевград) в контрола СНИМКИ

DSC00288 Марек загуби с 0:1 от Пирин (Благоевград) във втората си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят се игра на стадиона в Бобошево пред около стотина зрители, част от които пропътували разстоянието от Дупница, за да видят любимците си.

zadupnitsa.com проследи резултата и развоя на мача на живо ТУК

Пирин започна срещата по-активно и първите положения бяха пред вратата на Марек.

В 7-ата минута Туджаров от благоевградчани бе изведен сам срещу вртаря на Марек Мартин Минев, но ударът му бе блокиран в последния момент.

Пирин поведе в следващата минута. Тогава Драги Коцев изведе Башлиев сам срещу стража на дупничани и той с премерен удар в долния ляв ъгъл откри резултата – 0:1.

DSC00289
Минутата бе 18-а , когато след ъглов удар за Марек, последва бърза контраатака на Пирин и защитата на дупничани изпусна нападателя на „орлетата“ Влади Златинов. Останал сам срещу Минев той го прехвърли, но топката премина на сантиметри от дясната града в аут.

В следващата атака Димитър Георгиев от дупничани стреля опасно, но вратарят на тима от Благоевград Христо Бахтерлиев улови.

Петър Тончев от Марек отправи опасен изстрел от фаул в 35-ата минута, но стражът на Пирин успя да избие.

Секунди преди края на първото полувреме Петър Тончев проби отляво и центрира към Салес Окечукво, който останал непокрит в малкото наказателно поле, стреля слабо с глава и защитник на Пирин изби коженото кълбо.

През втората част и двамата наставници направиха много промени в съставите си и дадоха шанс за изява на почти нови състави. Поради тази причина спадна и темпото на игра.
DSC00300
 В 49-ата минута Светльо Диков центрира към Росен Йорданов, който стреля с удар от точката на дузпата, но влизащата във вратата топка бе избита от защитник в зелено.

Седем минути по-късно Стойков от Пирин пробва да вкара със странична ножцица, но Младенов изби.

Минутата бе 60-а, когато Росен Йорданов от Марек изведен на изгодна позиция, но вместо да стреля, подаде към Тончев, който се засуети в наказателното поле и топката му бе избита.

В 61-ата минута новият вратар на Марек Емил Михайлов влезе в игра на мястото на Пламен Младенов и записа първи минути с екипа на Марек.

Две минути след това Пепи Тончев изведе новото попълнение на дупничани Денис Стоилов сам срещу стража на Пирин, но вратарят изби.

В последните двайсетина минути двата тима водеха битка предимно в средата на терена и двамата вратари не бяха затруднени.
DSC00307
 Така Марек записа първа загуба за 2014-а година, след като преди дни победи Германея в Сапарева баня с 4:1.

След срещата изпълнителният директор и наставник на дупничани Иво Паргов сподели, че контролата е била полезна за Марек.
 „Има доста върху какво да поработим. Нашите слабости са ясни и знам за кой пост трябва да привличем още един футболист. Слава Богу, имаме достатъчно време, за да поработим и изчистим слабостите си“, коментира Иво Паргов.

Наставникът на Пирин Йордан Самоковлийски заяви, че се радва от постепенното навлизане в ритъм на неговите играчи.
 „Успяваме да съчетаваме опита с младостта. Мисля, че момчетата показват добър футбол, владеене на топката и бързина. Доволен съм от представянето на футболистите ми, въпреки че има още много какво да се желае. Трябва да
DSC00313вдигнем нивото във всички линии и постове поне с още 20-30 процента, но имаме достатъчно време до първия мач, за да можем да наберем скорост“, каза Йордан Самоковлийски.