Марек загуби при гостуването си на Лудогорец

Марек загуби с класически резултат 3:0 при гостуването си на Лудогорец. Отборът на домакините пък записа първа победа от началото на сезона в "А" група. "Орлите" се наложиха с 3:0 в дебюта на новия старши треньор Георги Дерменджиев. Попаденията за българския шампион бяха дело на Милен Лахчев (13 авт.), Върджил Мисиджан (52) и Жуниор Кишада (86).  Въпреки че имаха надмощие, през първата част "орлите" не показаха добра игра и бяха далеч от познатото през последните 2-3 години ниво.  Срещата започна по отличен начин за домакините след като Милен Лахчев си заби автогол в 13-ата минута, след центриране на Върджил Мисиджан. В 34-ата минута Крум Бибишков бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да изравни.В самия край на първото полувреме имаше два спорни момента, които определено ощетиха Марек. В 45-та минута  играч на Марек прати топката в мрежата на Лудогорец, но играта бе спряна  преди това заради засада. Марио Близнаков оспори бурно съдийското решение и получи жълт картон.Малко преди това от Марек  имаха претенции за дузпа, но главният съдия не отсъди такава.Втората част отново стартира с ранно попадение. В 52-ата минута Мисиджан бе изведен в коридор от Жуниор Кишада сам срещу вратаря и прати кълбото в мрежата на дупничани. В 72-ата минута Лахчев за малко не си отбеляза втори автогол. Даниел Абало проби отдясно и центрира остро в наказателното поле. Футболисът на Марек се опита да изчисти, но  топката полетя към собствената му врата. Стражът Емил Михайлов обаче внимаваше и успя да спаси. Малко по-късно Вандерсон прати кълбото в мрежата, но страничният рефер вдигна флага за засада и попадението не бе зачетено.В 80-ата минута Абало изведе по отличен начин Вандерсон, който останал очи в очи със стража на гостите пропусна да се разпише. Халфът си пое топката, но се забави да стреля и защитник на новака в елита изчисти в корнер.В 86-ата минута Кишада направи резултата класически. Бразилецът вкара майсторско попадение, прехвърляйки вратаря на гостите, след като бе изведен от Ешпиньо. "Зелените" не се задоволиха с постигнатото до този момент и продължиха да атакува, търсейки нов гол. В минутите до края на двубоя възпитаниците на Георги Дерменджиев се скъсаха да пропускат. Брайън Ангуло не успя да се разпише на два пъти от чиста позиция. Малко по-късно същото стори Александър Александров, който от 2-3 метра с глава не намери очертанията на вратата и резултатът остана непроменен.

статистика : gong.bg