Марек загуби първата си контрола тази зима

Отборът на Марек 1915 загуби първата си контрола тази зима. Дупничани отстъпиха с 1:2, като гости на Беласица. Срещата се игра на терена в село Марикостиново при отлични условия и бе ръководена от елитния рефер Ивайло Стоянов. Домакините откриха резултата в 31-та минута, но само две по-късно Марек изравни, след като Димитър Владимиров бе съборен в наказателното поле, а отсъдената дузпа реализира Дани Георгиев. Този резултат се запази до почивката. През второто полувреме старши треньорът на Марек Борис Кръстев извърши редица смени, като даде шанс и на момчета от юношите младша възраст. В 58-та минута Беласица отново излезе напред в резултата. В оставащото до края време дупничани имаха шанс за изравняване, но не успяха да се възползват. Борис Кръстев заяви, че е доволен от проверката.