Марек Юнион-Ивкони започна с победа защитата на титлата си. Дупничани сразиха категорично вицешампионите от Добруджа

Отбор на Марек Юнион-Ивкони победи като домакин Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 26:24, 25:15 ) в мач от първия кръг на Суперлигата Сами-М, игран в спортната зала на Сливница. Така действащият шампион на България започна по шампионски новото първенство в първата ни група, като надигра категорично вицешампионите и спечели 3 точки от двубоя. След близо година отсъствие за дупничани отново на терена се появи централният блокировач Венцислав Трифонов, който се възстанови от операция на рамото. Като разпределител пък игра Владимир Лобутов, който замести досегашният капитан Гьорги Гьргиев, продължил кариерата си в чужбина. Добруджанци пък стартираха първенството с доста променен състав, като на мястото на четирима опитни състезатели от изминалия сезон бяха привлечени млади и перспективни състезатели. Липсата на сработка и обиграност обаче си оказа своето влияние и гостите не можаха да дадат очаквания отпор и да завържат мача. Волейболистите на Марек бяха водещата фигура, като надделяха с по-добра блокада и сервис, с който затрудняваха посрещането на противника. Единствено в края на втория гейм играта се завърза, като двата тима поддържаха интрига до 24:24. В решителните минути обаче гостите не издържаха и допуснаха две последователни грешки, като подариха гейма на съперника. В третата част доминацията на момчетата на Найден Найденов бе пълна, като пречупиха напълно съперника и поведоха с разгромното 22:10, като мачът завърши с чиста победа за около 80 минути игра. Реализатор за победата на Марек стана Михаел манджуков с 13 точки. Станислав Величков добави 12 точки за успеха. За Добруджа 07 Велизар Чернокожев и Димитър Маринков завършиха с еднакъв актив от по 9 точки.

Левски Боол Арда 0:3 18:25 19:25 20:25

Пирин Миньор 3:0 25:20 25:14 25:23

Нефтохимик Монтана 3:0 25:20 25:20 25:23 \

ЦСКА Тетевен Волей 3:0 25:14 25:19 25:20