Марек Юнион-Ивкони взе и третия гейм! Първа победа за дупничани в Шампионската лига!

Марек Юнион-Ивкони спечели третата част с 25:23  и по този начин завоюва първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига!

Подобно на първите два гейма и третият бе равностоен в началото си. АЦХ Волей Любляна успя да си осигури преднина от 2 точки – 8:6 при първото техническо прекъсване. Словенците дори дръпнаха с 4 пункта при 10:6. След това обаче дупничани намалиха до 11:12.

Резултатът бе изравнен при 14:14, а втората техническа пауза дойде при 16:15 в полза на АЦХ Волей.

След 60-секундната почивка на игрището имаше само един отбор и това бе този на Марек Юнион-Ивкони. Дупничани направиха 4 поредни точки и поведоха с 3 пункта – 19:16.

Словенците обаче показаха, че няма да се дадат лесно и намериха сили в себе си, за да изравнят при 22:22.

При 23:23 влезлият като резерва секунди по-рано Мартин Иванов направи две показни блокади и така донесе победата в гейма с 25:23, а с това и в мача с 3:0 гейма!