„Марек Юнион-Ивкони“ с първа победа в контролите

Новото попълнение Преспов (№9), който бе закупен от "Славия" бе най-резултатен в мача.

Волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" записаха победа във втората си контрола от предсезонната подготовка. Дупничани удариха с 3:0 гейма "Пирин" (Рз) в редовната част от двубоя и загубиха следващите 2 части, тъй като щабовете се бяха разбрали за 5 гейма.

Треньорът Виктор Карагьозов заложи на Светослав Иванов и Златан Йорданов като посрещачи, Борислав Апостолов и Павел Душков бяха в центъра, Илиян Преспов започна като диагонал, Чоно Пенчев като разпределител и либеро бе Владислав Иванов-Лимона.

Първият гейм бе равностоен до 16:15, след което дупничани дръпнаха с 3 точки го затвориха 25:21. Втората чест започна по-силно за гостите от Разлог, които поведоха след 8:5 и 21:18, но със силен финален щурм, дупничани успяха да стопят пасива и да спечелят 27:25. Карагьозов започна със смените и в игра се появиха Костадин Стойков на мястото на Преспов и Светослав Станков на мястото на Чоно Пенчев. И 3-ата част започна с предимство на гостите – 8:4 за Пирин, но дупничани изравниха и поведоха в средата на гейма – 16:15, за да спечелят с 25:21.

В следващите две части, настъпиха промени и в двата състава, като Пирин ги спечели с 30:28 и 15:7. Последните две асти в игра се появи и друго ново попълнение в състава на "Марек Юнион-Ивкони" Яни Георгиев (дошъл от ЦСКА), който бе извън терена 1 година, но се отчете с 5 точки.

Най-резултатен в мача и за дупничани стана Преспов с 18 точки, Златан Йорданов се отчете с 14 точки, а Светослав Иванов добави 12. За Пирин – топреализатор стана Костадин Гаджанов с 14 точки, Георги Чалъков добави 12, а Катранджиев и Петров по 11.

Двата отбора се изправят един срещу друг и утре, но вече в Разлог. Ден по-късно, дупничани заминават за Гърция за международен турнир и в събота излизат срещу гранда ПАОК.