Марек Юнион-Ивкони продължава да мачка наред! 12 победи от 12 мача за дупничани! Статистика + Снимки

Шампионите от Марек Юнион-Ивкони (Дупница) продължават да не познават вкуса на загубата в НВЛ "Бачково" – изворна вода Суперлига, след като в мач от 13-ти кръг надиграха с 3:0 (25:20, 25:17, 25:18) Левски Бол (София) пред 650 зрители в Спортната зала в Дупница.

Треньорът на домакините Найден Найденов предпочете да не рискува с Венци Трифонов, който получи лек проблем в рамото преди време и го остави на резервната скамейка. От състава на Левски Бол пък отсъстваше Цветан Петров, но двете нови попълнения – хърватският разпределител Инослав Кърнич и Александър Симеонов, бяха в стартовата шестица на Сините.

В първия гейм Левски Бол бе доста равностоен на шампионите и дори поведе с две точки преднина. В края на тази част обаче Марек навакса изоставането си благодарение на отличните блокади и успя да поведе с 1:0.

Във втората част дупничани взеха инициативата рано-рано и спокойно водеха играта за радост на местните фенове.

По 14 точки за Марек направиха Венелин Кадънков (2 блокади, 48 % в нападение) и Станислав Величков (3 блокади, 58 % в атака).