„Марек Юнион-Ивкони“ отстъпи на „Хебър“ у дома

„Марек Юнион-Ивкони“ не успя да се противопостави на фаворита за титлата в Суперлигата – „Хебър“ и загуби с 0:3 гейма пред собствена публика в мач от 13-ия кръг.

В първите две части момчетата на Виктор Карагьозов се държаха добре, но в решителните моменти „тигрите“ показаха високата си класа и успяха да затворят геймовете съответно на 20 и 19.

Третият гейм стартира добре за домакините, които водеха с 2 точки при 8:6 и 9:7. Малко след това тимът от Пазарджик обаче увеличи оборотите и успя да обърне развоя на частта, печелейки с категоричното 25:15 , а с това и срещата с 3:0 гейма.

Най-резултатен в мача беше Тодор Алексиев от гостите с 13 точки. Александър Ляфтов записа 11 пункта, а канадецът Брадли Гънтър се отчете с 10. За дупничани Павел Душков и Светослав Иванов реализираха по 8 точки.

В следващия кръг марекчани гостуват на „Монтана“.