„Марек Юнион-Ивкони“ обърна „Славия“ в София за нови три точки

„Марек Юнион-Ивкони“ записа победа с 3:1 (22:25, 25:15, 26:24, 25:18) над „Славия“ в мач от 20-ия кръг на Суперлигата.

В столичната зала Панайот Пондалов дупничани започнаха колебливо и беше видимо, че са подценили съперника си. „Белите“ се възползваха от това по възможно най-добрия начин и спечелиха гейма с 25:22.

Това събуди волейболистите на дупнишкия клуб, които значително вдигнаха оборотите през втората част, печелейки я с убедителното 25:15.

В третия гейм момчетата на наставника Виктор Карагьозов отново намалиха темпото, но все пак успяха да го вземат с 26:24.

„Марек Юнион-Ивкони“ си осигури преднина от 3 точки още в самото начало на четвъртата част и поддържаше добра преднина пред столичани, за да затвори гейма при 25:18.

С победата тимът от Дупница затвърди успеха си над „Пирин“ (Разлог) и продължава да бъде фаворит за петото място в класирането.