„Марек Юнион-Ивкони“ играха като лъвове, но загубиха петгеймовата драма от лидера „Нефтохимик 2010“

„Марек Юнион-Ивкони“ сътвори поредната петгеймова драма пред своите верни фенове!

Дупничани играха като лъвове, но все пак загубиха от лидера в Суперлигата „Нефтохимик 2010“ с 2:3 (16:25, 25:17, 21:25, 25:18, 10:15).

Първият гейм беше за гостите, които стартираха много силно и не оставиха много шансове на съперника си, затваряйки частта при 25:16.

Във втората част ролите се размениха и дупнишкият клуб категорично беше по-силният отбор и спечели на 17.

Двата тима си размениха по още една част, в която доминираха над съперника си, за да стигнат до финален пети гейм.

В средата на тайбрека бургазлии си осигуриха преднина от 3 точки. Домакините се опитаха да обърнат съперника си, но силите не им стигнаха.

След загубата момчетата на наставника Виктор Карагьозов остават на пето място в класирането на Суперлигата.

В следващия кръг „Марек Юнион-Ивкони“ гостува на „Дунав“ в Русе.