Марек надигра Монтана с 3:0 гейма в последния мач от третия кръг от Суперлигата

Марек спечели убедително последния мач от третия кръг от Суперлигата. Домакините надиграха Монтана с 3:0 гейма (25:17, 25:22, 26:24), пред 700 зрители в дупнишката зала "Спортна". Гостите пристигнаха със самочувстието на лидери в класирането след две поредни победи и с амбицията за нов успех. Ентусиазмът им, обаче бързо бе охладен след като Марек започна ударно и при първото техническо прекъсване водеше с 8:5. Шампионите продължиха да играят все така концентрирано и след второто техническо прекъсване вече имаха 7 точки в аванс (16:9). До края, Марек нямаше проблеми и затвориха гейма при резултат 25:17. В тази първа част, за дупничани отлично се преставиха диагоналът – Венелин Кадънков и посрещача – Георги Елчинов.

Във втория гейм, Марек отново взе инициативата в началото и не я изпусна до края, печелейки с 25:22. В тази част, феновете аплодираха няколко дълги разигравания, в които и двата тима показаха класа.

IMG_125923

Отбора на Монтана опита да се върна в мача и започна амбицирано третата част, като преди това наставника на гостите извърши няколко рокади в тима. Това изглежда помогна, след като при първото техническо прекъсване, гостите водеха с 8:6. Добрата игра на Монтана продължи и те отново водеха и при второто техническо прекъсване (16:13). Марек, съумя да отговори и след няколко добри сервиза, атаки и блокоди обърна резултата в своя полза, повеждайки с 21:18. Момчетата на старши треньора Северин Димитров не се предадоха и се добраха до равенство 24:24. Тук, обаче класата на Марек, отново си каза думата и тимът затвори гейма с 26:24, а с това спечели и двубоя.

IMG_126723

Волейболистите на Марек оглавиха класирането с две победи от два мача и актив от 6 точки. Дупничани имат и един отложен домакински мач с Пирин Разлог.

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 5, Венелин Кадънков 13, Георги Елчинов 13, Златан Йорданов 8, Венцислав Трифонов 9, Борислав Апостолов 8 – Мартин Божилов-либеро (Мартин Иванов, Михаел Манджуков 2)

Старши-треньор: Найден Найденов

МОНТАНА: Любомир Агонцев, Иван Крачев 1, Валентин Димов 4, Димитър Маринков 3, Венцислав Рагин 12, Петър Кирчев 6 – Георгиев-либеро (Цанко Цанков 10, Бранимир Баев 9, Владимир Лобутов)

Старши-треньор: Северин Димитров