Малко не стигна на „Марек Юнион-Ивкони“ за феноменален обрат срещу „Добруджа 07“

„Марек Юнион-Ивкони“ беше близо до пълен обрат срещу силния тим на „Добруджа 07“, но малко не му достигна за успеха, губейки с 2:3 гейма. Дупничани изоставаха с 0:2 гейма и не се виждаше как ще изравнят, но съумяха да докарат двубоя до тайбрек.

Гостите започнаха силно мача и това повлия на развитието на първия гейм. Тимът от Добрич показа по-стабилна игра и към средата на частта успя да дръпне в точките и не допусна обрат.

Вторият гейм беше по-оспорван и дупничани стояха по-добре на игрището. В крайна сметка обаче „Добруджа 07“ показа повече характер в решителните моменти и затвори частта при 25:22 в своя полза.

„Марек Юнион-Ивкони“ обаче по никакъв начин не се предаде. Напротив, играчите на старши треньора Виктор Карагьозов излязоха преобразени в третия гейм. Те играеха добре, но същото можеше да се каже и за гостите. Двата тима сменяха водачеството и играеха точка за точка. След уникална драма марекчани показаха страхотно мъжество и спечелиха с 32:30.

Това подейства много мобилизиращо на тима от Дупница. „Марек Юнион-Ивкони“ заигра още по-вдъхновено и спечели и четвъртия гейм, този път с 25:21.

В решителния пети гейм „Добруджа 07“ дръпна с 5:2, но дупничани успяха да намалят пасива си. След шестата си точка гостите вдигнаха оборотите и в последствие поведоха с 11:6. „Марек Юнион-Ивкони“ намали до 8:11, но силите не му стигнаха за обрат и в тайбрека, който загуби с 10:15.