Германея победи Пирин (Разлог) бой в 55-та минута, Борис Кръстев: Доволен съм от показания характер

Германея записа нова победа над Пирин (Разлог). След като в четвъртък сапаревобанци победиха разложани с 4:0, сега момчетата на Борис Кръстев се наложиха с 2:1 в приятелски мач, игран на стадиона в Бобошево.

Мицански откри за Пирин в 40-ата минута след асистенция на Георги Фикийн.

През втората част обаче Германея показа характер и обърна мача в своя полза.

Димитър Чечев бе точен за 1:1 в 51-ата минута, когато изпълни пряк свободен удар по много добър начин и прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Христо Стаменов.

Отново Чечев вкара за 2:1 десет минути по-късно, когато получи пас от Георги Славков.

55 минута Бой на терена! Асен Васев от Германея и Ролев от Пирин си размениха по един удар, след като секунди по-рано Ролев влезе остро в краката на играча на Германея. И двамата футболисти получиха червени картони. От щабовете на двата отбора са се разбрали при червен картон в игра да се появи друг състезател и така съперниците останаха с по 11 играчи

След срещата наставникът на Германея Борис Кръстев сподели, че е доволен от победата и показаната от неговите възпитаници воля и характер.
"При 0:1 успяхме да обърнем резултата и това ме радва. Има обаче още какво да се желае в офанзивен план. Създаваме доста положения, но не успяваме да ги реализираме. Трябва да поработим още и върху изчистването на грешките ни в защита", каза пред zadupnitsa.com Борис Кръстев.

В сряда сапаревобанци ще играят срещу Миньор (Перник), но все още не е ясно къде ще се проведе контролата.