Джерман и Сапарево не искат дупнишки рефери

Дербито на регионална група Рила в Джерман завърши с победа на домакините с 1:0 над Сапарево. След този успех Джерман оглави класирането. Единственият гол в мача падна още в 3-та минута и бе дело на Антон Цветков. В 59-та минута домакините останаха с човек по-малко след като червен картон получи Калин Бачев. Другото дерби Яхиново-Кочериново завърши с успех за гостите 0:2. В останалите мачове Ресилово -Рила 0:0 и Бобошево -Боровец 0:0.

Срещата в Джерман бе поверена на кюстендилска съдийска бригада, начело с Любомир Терзийски, а делегат бе Огнян Пешев. Областният шеф на БФС Спиро Сираков обясни, че това е станало по искане и на двата отбора, които не са пожелали двубоя да бъде ръководен от дупнишки рефери. За сметка на това дупничани начело с Васил Караколев ръководиха другото дерби Яхиново-Кочериново.