Дупнишки тенисист се класира на 24-о място в Европа от 400 състезатели

Залата, в която се играха мачовете в Страсбург.

Младите и перспективни състезатели на СКТМ "Марек-Дигеста" град Дупница – Стефан Димитров и Йоан Величков взеха участие в Европейското първенство по тенис на маса за мини кадети до 12 години в Страсбург (Франция). В надпреварата взеха участие общо над 400 деца от 34 държави.

69082048_900741410300015_6448783164608348160_nСтефан успя да премине успешно през четири квалификационни групи, за да намери място в основната схема на турнира, сред най-добрите 32 момчета в Европа, като в крайното класиране успя да завърши на 24-о място! Йоан премина през 2 квалификационни групи, но след оспорвани мачове отпадна в 3-ия кръг. Той продължи участието си в утешителния турнир, където записа нови 4 победи!

"Това бе дебютното излизане на международната сцена за Шампионите на България! Изправиха се срещу по-опитни от тях съперници от страни като Русия, Франция, Румъния и т.н., но въпреки това се представиха отлично. Видяхме къде са слабостите ни и ще продължим да работим все така усърдно. Вървим в правилната посока и вярваме, че най-големите успехи тепърва предстоят за тези деца", сподели треньорката в клуба Емилия Ганчева, която бе заедно с момчетата в Страсбург. "С невероятните си успехи в България и спечелването на всички възможни златни медали в тяхната възраст, напълно заслужиха участието си в това Европейско първенство. Горд съм с представянето на нашите момчета. Това бе много добър натрупан опит за тях. Сигурни сме, че ще бъдат още по-амбицирани и мотивирани", коментира председателят на клуба Любомир Ганчев.

Print Friendly

Оставете коментар

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван




WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien