Дупничанинът Любомир Васев започна отлично в тазгодишния източноевропейски шампионат по мотокрос

През изминалия уикенд на мотополигона в Яница, Гърция се проведе 1-ия кръг на Източноевропейския шампионат по мотокрос. 34-ма наши пилоти заявиха участие в надпреварата, като над 90 състезатели от балканския регион участваха в различните класове. Дупничанинът Любомир Васев спечели второто място в най-силния клас МХ2, където както квалификацията за място, така и двата състезателни манша бяха много оспорвани. Там участваха първите пет от подреждането в Републиканския ни шампионат. По трасето в Яница караха Хакан Халми, Кристиян Ангелов,Любомир Васев, Тони Цветков, Георги Георгиев. Първото място в този клас спечели представител на домакините от Гърция. Любомир Васев бе шампион в Източноевропейския шампионат през 2014 година и при мъжете и при младежите, през миналата 2015 година завърши трети при младежите. По традиция от последните години България е големия фаворит за спечелване на отборната титла в края на сезона, имайки предвид възможностите и качествата на родните пилоти. Общо 7 са състезанията от шампионата тази година като освен в Гърция стартове ще има в Македония, Турция, Босна и Херцеговина, Сърбия и два пъти в България- Самоков (16-18 септември)и Троян (07- 09 октомври).