Дупничани продължават победната си серия : Марек Юнион-Ивкони срещу Нефтохимик в плейофите

IMG_2154Марек Юнион-Ивкони победи с 3:2 гейма Нефтохимик в последен мач от редовния сезон на Суперлигата на България по волейбол. Така дупничани са с 22 победи от 22 мача, ако към това прибавим и двете победи за Купата на България и последните мачове от миналия сезон, то цифрата на поредните победи в България нараства на 27.

Тази вечер дупничани започнаха с голяма част от юношите си и отстъпиха в първата част с 23:25. Вторият гейм обаче бе за Марек 25:20. В третата част старши треньора Найден Найденов извърши няколко промени и на игрището се появиха Божилов и Кадънков, въпреки това тази част отново бе за гостите от Бургас 23:25. В четвъртият гейм Марек показа класа и спечели 25:14. Тайбрека бе категорично взет също от домакините 15:10. Най-резултатен за Марек стана Венелин Кадънков реализирал за два гейма 21 точки срещу бившите си съотборници от Бургас. Станислав Величков завърши с 20IMG_2148 точки.

Ето двойките в плейофите :

Поток А     Марек Юнион-Ивкони – Нефтохимик

Монтана – ЦСКА

Поток Б    Габрово – Арда

Левски Бол – Добруджа

Още по темата : От Марек осигуриха транспорт за феновете си за мачовете в София за Купата на България

НВЛ "Бачково" изворна вода – Суперлига, България 2013/2014 (мъже) | Редовен сезон