DJ Tiesto избухна : В Испания обявиха код оранжево

Световният шампион Испания претърпя  крушение след загуба с 1:5 от Холандия в първия мач от група "В" на Мондиала, игран в Салвадор де Баия. В повторение на финала от световната купа през 2010 година "лалетата" си отмъстиха с пет шамара в лицето на иберийците. По този повод един от най-известните DJ – Tiesto написа „В Испания е обявен код оранжево“. Звездата живее в САЩ, но е роден в Холандия. Tiesto е фен на футбола и приятел на звездата на „лалетата“ Роби ван Перси. Tiesto бе в България преди около седмица и направи страхотно шоу в София.10426720_895125233837077_7537807994972618603_n

Иначе  гол на Шави Алонсо от дузпа в 27-ата минута не предвещаваше такъв развой. Робин ван Перси даде тон на обрата след великолепен гол в 44-ата минута. След почивката бързината на Ариен Робен разнищи защитата на Ла Роха. Крилото на Байерн вкара в 53-ата минута. В 64-ата Де Врий покачи, след като съдията Никола Рицоли не регистрира нарушение срещу Икер Касийяс . В 72-ата Ван Перси се възползва от детинска грешка на Касийяс. В 80-ата Робен надбяга Рамос, излъга Икер и вкара петото попадение.