Децата на „Марек Дигеста“с летящ старт на сезона, дупничанин взе златото без…загубен гейм

По шампионски стартира новият сезон за дупнишкия клуб по тенис на маса „Марек-Дигеста“. С първи кръг от Държавното индивидуално първенство „Млад Олимпиец“ до 12 години, домакин на което този уикенд бе Момчилград, започна сезон 2017/18.
„Марек-Дигеста.спорт“, взе участие с Методи Методиев, Стефан Димитров, Мартин Стоянов, Светлин Колев, Никола Крумков, Борис Стоянов и Василена Стефанова, а в турнира участваха над 100 момчета и момичета от цяла Южна България. Дупничани наложиха пълна доминация и обраха медалите при момчетата. Методи, Стефан, 22184773_1554589304584525_1511075672_nМартин и Светлин завършиха 1-ви в групите си и се класираха в основната схема. На 1/16 финал и 4-мата спечелиха срещите си. На 1/8 финал Методи,Стефан и Мартин победиха съперниците си категорично с по 3:0. На ¼ финал Методи победи с 3:0 състезател от Стамболийски, със същия резултат Стефан победи представителя на Локомотив София, а Мартин загуби драматично 2:3 от Стивън Адев от отбора на Ардино. На полуфиналите, Стефан "отмъсти" за съотборника си и победи Адев с 3:0, а Методи отстрани състезателя на Тополоград. Така двамата дупничани се изправиха един срещу друг в спор за титлата. Стефан Димитров победи и спечели шампионската титла до която достигна без нито един… загубен гейм, а Методи Методиев остана среброто. Мартин Стоянов се класира 5-и в крайното класиране, а Светлин Колев- 11. И четиримата състезатели се класираха директно за финалния етап на турнира,който ще се проведе догодина. При момичетата Василена Стефанова, също се подреди сред първите 14 и се класира директно за финалния етап.
Със страхотните си резултати, дупничани заеха 1-во място в отборното класиране за финала на ДОП. От тази година по Наредба за Държавно Отборно първенство се класират 12 отбора /6 от Северна България и 6 от Южна България/ от Първи турнир „Млад Олимпиец”. "Поздравявам всички деца, треньори и родители, за достойното представяне на целия клуб, който за сетен път показа,че е един от елитните в България. През настоящия сезон, амбициите на клуба са за Шампионски титли при деца до 12 години, Юноши старша възраст, младежи 21 години и Мъже „А“ Група, в чест на предстоящия юбилей- 70 години тенис на маса в град Дупница. За годишнината, разбира се, 22156761_1554589314584524_405480163_nче ще има церемония. Тя ще бъде отпразнувана до края на календарната година в Спортната зала. Ще бъдат наградени над 50 бивши и настоящи състезатели и треньори, допринесли за многократните шампионски титли във всички възрастови групи, участници на Световни и Европейски първенства, 2 пъти балкански шампиони“, коментира председателят на клуба Любомир Ганчев.
През месец Октомври на клуба предстои участие в 1-и кръг „А“ РГ Мъже с изцяло подмладен състав, „Млад Олимпиец“ до 15 и до 18 години и през декември Национален Коледен турнир до 12 и 15 години в град София.