“Чудесия” от Пазарджик завоюва голямата награда на „Рила ни гледа“ в Дупница, ето всички наградени

Представителен танцов състав „Чудесия“, при Младежки дом гр. Пазарджик, с ръководители Таня Димитрова и Димитър Димитров завоюва Голямата награда и купата на Кмета на 9-ия Национален фолклорен фестивал „Рила ни гледа“-2018 в Дупница. Над 1000 участници от цялата страна показаха завидни танцови и певчески умения по време на престижния форум, който се провежда под егидата на кмета инж. Методи Чимев.

Гости на церемонията по награждаването и галаконцерта бяха народният представител от Кюстендилски район Радослава Чеканска, зам.кметът Крум Милев, общинският съветник Йордан Йорданов и др. Награда за най-емоционални изпълнители отиде при танцов клуб „Абракс“, гр. Дупница с ръководител Димитър Шопов, а 34877107_2302537789771317_6753942266026393600_nнаградата за най-атрактивни изпълнители при Клуб за народни хора и танци „Рила“ с ръководител Кирил Амбарков. Наградата на медийните партньори – ТВ”Родина” на името на Костадин Руйчев спечели Школа за народни хора „Средногорци“ – Пирдоп и Златица с ръководител Цветина Грамова, а наградата на „Рила спорт“ –  танцова къща „Приятели чрез танца“, при сдружение „Дай, бабо, огънче“ – Перник, с ръководител  Йовчо Георгиев. Награди получиха и класираните на призовите места във всички категории на танцовия конкурс и вокалното надпяване.

Овациите на всички присъстващи заслужиха домакините от групите за филкфитнес, Школата за български народни танци и танцов състав „Зора“ при НЧ “Зора 1885“, които взривиха публиката с темпераментното изпълнение на шеста картина „Европата достига до мегдана в Дупница“ от сюжетно-драматичния спектакъл „Трите бряста“ с хореография и режисура на Дилиана Диканска.

През целия ден в парк „Рила“ беше наредена и Улица на занаятите, на която показваха своите творения тъкачки на ленени покривки, майстори на захарни петлета, майстори на цървули, носии, народни инструменти и др. Проявата беше съпътствана и от изложба на фотографа Асен Великов с пана, запечатали красотата на народните ни носии.

По традиция фестивалът завърши с нестинарски игри и веселие на открито, а на следващия ден всички наградени колективи имаха възможност да се качат безплатно с въжения лифт до Седемте рилски езера, където въпреки лошото време пяха и танцуваха на върха на Рила планина.

Директорката на фестивала Дилиана Диканска изрази задоволството си от големия интерес от страна на самодейните колективи от цялата страна. „Радвам се, че и тази година продължихме традицията благодарение подкрепата на Община Дупница и лично на инж. Чимев.  Изказвам специална благодарност на многобройните ни спонсори и приятели, както и на моите танцьори за техния неуморен труд и всеотдайност. Без тях нямаше да се получи този празник на народното ни творчество. Нашата мисия е да пазим българския дух жив и да го предаваме на поколенията и съм щастлива, че с всяка изминала година печелим все повече привърженици“, сподели Диканска.

Крайно класиране от IХ Национален фолклорен фестивал "Рила ни гледа" – 2018, гр.Дупница.

Вокални групи – 1-ва възрастова група

1. Детски фолклорен състав „103 градуса“ при НЧ“От извора 2013“, гр.Сапарева баня, с ръководител Иван Начов

2.  Детска фолклорна група при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

3. Детска фолклорна група при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

 

Вокални групи -2-ра възрастова група

1. Фолклорна група при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница,  с ръководител Силвия Гергинова

2. Женска фолклорна група при НЧ“Светлина 1927“, с. Бистрица, община Дупница, с ръководител Гергана Спасова –

3. Мъжка фолклорна група „Бистришки извори“ при НЧ“Светлина 1927“, с. Бистрица, община Дупница, с ръководител Красимир Кирилов

34984910_2172882786060007_3134660187105787904_n

Вокални групи 3-та възрастова група

1. Група за автентичен фолклор при НЧ“Васил Левски 1937“, с. Алино, община Самоков, с ръководител Момчил Чалъков

2. Женска фолклорна група при НЧ“Пробуда 1916“, с. Мало село, община Бобов дол, с ръководител Снежана Вельова

3. Женска певческа група „Славей“ при НЧ“Просвета 1958“, с. Аканджиево, област Пазарджик, с ръководител Красимира Борисова

 

Вокални солисти 1-ва възрастова група

1. Дея Чучуганова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

1. Дует Емили Виячева и Кристиян Тончев при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

2. Емили Виячева при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

2. Габриела Дамянова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

3. Мейси Георгиева при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница с ръководител Силвия Гергинова

3. Ивана Айдарова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

 

Вокални солисти 2-ра възрастова група

1. Дует „Горица“ – Гергана Гергинова и Емануела Стойкова, с. Самораново с

1. Венцислав Александров с. Локороско, Софийска област, с ръководител Светла Цветкова

2. Цветина Грамова – гр. Златица

35052283_2302538063104623_4937682475804524544_n

 

Вокални солисти 3-та възрастова група

1. Венета Югова при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

 

Вокално трио – 3-а възрастова група

1. Фолклорно трио „Авлига“, при НЧ“Пейо Крачолов Яворов 1978“, гр. Дупница, с ръководител Райна Христова

2. Мъжко фолклорно певческо трио при НЧ“Васил Левски 1937“, с. Алино, община Самоков, с ръководител Момчил Чалъков

3. Трио „Германея“  при НЧ“От извора 2013“, гр.Сапарева баня, с ръководител Иван Начов

 

Танцови състави до 14 години

1. Център за танци „Влахов“, гр. Благоевград, с ръководител Мартин Влахов

2. ДЮТА „Рила“, гр. Самоков, с ръководител Кирил Амбарков

3. ДЮФА „Чудно оро“, при Младежки дом гр. Перник, с ръководител Йовчо Георгиев

35055116_10211597391516746_3104561240979013632_n

Танцови състави 14-18г.

1. Пирински танцов ансамбъл при НЧ“Никола Вапцаров 1866“, гр. Благоевград, с ръководители Борислав Мутафчийски и Лилян Данчев

2. Фолклорна танцова формация „Костенец“,при НЧ“Прогрес 1907“, гр. Костенец, с ръководител Николай Ибришимов

3. Танцов състав „Северняшка младост“, при СУ “Св.св. Кирил и Методий“, с. Бутан, обл. Враца, с ръководител Марияна Попова

 

Танцови състави над 18г.

1. ФТА“Веселие“, гр. Симитли с ръководители Калина и Любомир Марянски

2. Танцов състав „Локорско“, при НЧ“Христо Витков 1899“, с. Локорско, област София, с ръководител Валентина Китова

3. Танцов състав „Рипни, тропни“, при НЧ“Пробуда 1916“, с. Мало село, община Бобов дол, с ръководител Бойко Седевчов

 

Групи по народни хора, категория автентично хоро

1. Фолклорен танцов клуб на Община Стара Загора, при Общинска администрация Стара Загора, с ръководител Марина Тенева

2. Танцово студио „Божана“, гр. Благоевград с ръководител Красимира Митова

3. Фолк-фитнес „Ритмика“, гр. Благоевград, с ръководител Асен Колев

 

Групи по народни хора, категория хореографска обработка

1. Фолклорен танцов клуб на Община Стара Загора при Общинска администрация Стара Загора, с ръководител Марина Тенева

2. Група за народни хора “Тракия 1“, при НЧ“Христо Ботев 1902“, гр. Димитровград, с ръководител Ирина Костадинова-Николова

3. Танцов клуб „Настроение“ при НЧ“Поука 1908“, с. Черногорово, община Димитровград, с ръководител Димитър Димитров

35077142_2172882306060055_5075543036151201792_n

Групи по народни хора, категория танц

1. Танцов клуб „Абракс“, гр. Дупница с ръководител Димитър Шопов

2. DANCE STUDIO NBM, гр. Благоевград с ръководител Николай Манчев

3. Фолклорен клуб „Български перли“, при НЧ“Възраждане 1934“, гр. София, с ръководител Иван Драгански

 

Специални награди

Награда за най-емоционални изпълнители

Танцов клуб „Абракс“, гр. Дупница с ръководител Димитър Шопов

 

Наградата за най-атрактивни изпълнители

Клуб за народни хора и танци „Рила“, гр. Дупница, с ръководител Кирил Амбарков

35118888_10211597392516771_1900224785950965760_n

Наградата на медийните партньори – ТВ”Родина” на името на Костадин Руйчев

Школа за народни хора „Средногорци“ гр. Пирдоп и Златица с ръководител Цветина Грамова

 

Награда на „Рила спорт"

Танцова къща „Приятели чрез танца“, при сдружение „Дай, бабо, огънче“, гр. Перник, с ръководител Йовчо Георгиев

 

GRAND PRIX и Наградата на кмета на Община Дупница

Представителен танцов състав „Чудесия“, при Младежки дом гр. Пазарджик, с ръководители Таня Димитрова и Димитър Димитров

Print Friendly

Оставете коментар

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван




WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien