21:30 Гледай ДИРЕКТНО ТУК :Мачерата-Пиаченца – Обновено : Победа за Мачерата 3:0 гейма Подробности и СТАТИСТИКА

Мачерата победи с 3:0 25:22 , 25:21 ,25:23 гейма Пиаченца в дербито на Плейофите 12 на най-силният клубен волейболен турнир Шампионска Лига. Двата тима са в битка за титлата в Италия, но жребия ги изправи един срещу друг и в Шампионска Лига 2014. Пиаченца бе съперник на Марек Юнион-Ивкони в група А. Мачерата пък излезе от групата на смърта. Срещата се игра в препълнената Спортна палата в Мачерата. Българинът Христо Златанов не започна сред титулярите.

Двубоят очаквано започна равностойно като тимовете си разменяха точките, но при първото техническо прекъсване гостите от Пиаченца водеха с 7:8. При второто прекъсване Пиаченца натрупа още една точка аванс 14:16. След това обаче Иван Зайцев даде началото на устрема на Мачерата и те обърнаха резултата до 20:18, подледва прекъсване за треньора на гостите Лука Монти , но и това не помогна 22:18 за Мачерата. Тогава на игрещето се появи Христо Златанов, но и той не успя да промени развоя на гейма 25:22 за домакините.

Втората част също започна точка за точка, но домакините все пак с по-концентрирана игра и добър блок поведоха 8:6. Настроението в играта на Мачерата доведе до преднина от 4 точки 15:11. Тогава на сервиз застана Златанов и с два аса върна Пиаченца в гейма. Наставникът на домакините Албарто Джулиани взе веднага прекъсване и то имаше ефект 16:14 за неговия тим. В крайна сметка Мачерата спечели и тази част 25:21.

В третият гейм въпреки усилията на гостите до обрат не се стигна и Мачерата го спечели с 25:23

В останалите срещи днес Будва бе на път да сътвори изненада срещу руския шмпион Белгородие, след като докара мача до тайбрек в който обаче класата на гостите си каза думата 2:3 гейма. Европейският шмпион от 2012 Зенит не срещна съпротива при гостуването на Берлин Волей 3:0 за руснаците.