11:00 Германея – Марек контрола РЕЗУЛТАТ НА ЖИВО

IMG_1846IMG_1837

Отборът на Марек ще изиграе първия си мач за 2014-а година само след няколко минути. Двубоят ще бъде приятелски срещу Германея в Сапарева баня. За сапаревобанци пък това е втора контрола, след като преди няколко дни загубиха от Пирин (Благоевград) с 1:3 в село Рилци.

ГЕРМАНЕЯ      1 – 4      МАРЕК

Германея: Спасов, Гьонов, Томов, Кепов, Илиев, Мангурев, Джогански, Гроздин, Сакаджийски, Карачорски, Чечев (Атанасов, Аргиров, Венциславов, Вучков)

Марек: Младенов, Дан. Георгиев, Лахчев, Ст. Николов, Бонев, Манолов, Диков, Св. Петров, Тончев, Дим. Георгиев, Кръстовчев (Минев, Б.Николов, Виячки Пидев, Окечукво, Андонов, Стоилов, Хаджиниколов, Йорданов, )

Начало: 11 часа

9 минута Александър Манолов от Марек подаде към Еньо Кръстовчев. Нападателят предпочете да стреля към вратата, вместо да подаде към непокрития Димитър Георгиев. Топката премина в аут.

13 минута Куриозен момент в мача. Една от топките, поставени в близост до скамейката на Германея се спука и гръмна. От лагера на домакините първоначално помислиха, че от публиката са хвърлили бомбичка и се стреснаха. Секунди по-късно обаче се разбра, че едно от кожените кълба се е взривило.

16 минута Кепов от Германея центрира към Димитър Чечев, на когото не му достигна съвсем малко, за да засече топката.

22 минута Най-чистото положение в мача дотук. Румен Гьонов успя да се освободи от защитата на Марек и излезе сам срещу вратаря на дупничани Пламен Младенов, който обаче го пресрещна и скъси ъгъла. Изстрелът на Гьонов премина на сантиметри от вратата на дупничани.

34 минута Мангурев от Германея фаулира Еньо Кръстовчев на около метър преди границата на наказателното поле. Мангурев получи жълт картон, а от фаула Еньо Кръстовчев стреля в стената.

35 минута ГОЛ! 1:0 за Марек! След центриране от ъглов удар на Петър Тончев, Еньо Кръстовчев отклони топката с глава, а включилият се в атака централен защитник Милен Лахчев вкара коженото кълбо в мрежата – 0:1!

45 минута ГОЛ! 2:0 за Марек! Милен Лахчев стреля в лявата греда на Германея след центриране от фаул, а намиращият се наблизо Светослав Диков довкара топката под плонжа на Евгени Спасов за 0:2!

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

46 минута Наставникът на Марек Иво Паргов пуска в игра почти нов състав. В игра влизат вратарят Мартин Минев и полевите играчи Виячки, Б. Николов, Пидев, Окечукво, Андонов, Стоилов, Хаджиниколов и Йорданов. На терена от първото полувреме остават само Св. Петров и Венци Бонев. Старши треньорът на Германея Борис Кръстев пък заменя Кепов с Робертино Атанасов.

63 минута Новото попълнение на Марек Денис Стоилов нахлу в наказателното поле отляво и стреля опасно, но стражът на домакините Евгени Спасов изби топката в ъглов удар.

67 минута ГОЛ! Германея намалява резултата! Атанас Мангурев бе точен за Германея с изстрел от около десетина метра и намали резултата на 1:2!

74 минута Нигериецът Салес Окечукво от Марек пробва центриране към Росен Йорданов, но Евгени Спасов внимаваше и пресече топката.

81 минута  ГОЛ! 3:1 за Марек! Николай Хаджиниколов получи чудесен пас от Салес Окечукво и увеличи преднината на дупнишкия клуб!

83 минута ГОЛ! 4:1 за Марек! Боби Николов направи самостоятелен пробив и сложи топката на крака на новото попълнение Денис Стоилов, които увенча дебюта си за дупничани с попадение!

85 минута Атанас Мангурев от домакините пробва късмета си от фаул, но топката попадна право в ръцете на новия вратар на Марек Мартин Минев.

89 минута Николай Хаджиниколов от дупничани се озова очи в очи с вратаря на Германея Евгени Спасов, но стражът улови.